ارتودنسی بزرگسالان, مقالات

ارتودنسی در بزرگسالان

ارتودنسی بزرگسالان

ارتودنسی در بزرگسالان

امروزه دیگر ارتودنسی نه تنها برای کودکان نیست بلکه ارتودنسی در بزرگسالان نیز انجام میشود. دندانها را در هر سنی به شرط سلامت لثه و استخوان می توان ردیف نمود. امروزه در دنیا تعداد ارتودنسی در بزرگسالان در حال افزایش است. زیرا این نوع روش درمانی برای رفع کجی و بی نظمی دندان ها، عدم جفت شدن دندان ها، وجود فضا بین دندان ها، جلو آمدن لثه‌ها در هنگام لبخند زدن و وجود مشکلات در جویدن و صحبت کردن کاربرد دارد. بعد از دوران بلوغ و خصوصا وقتی یکی دوسال از بلوغ گذشته باشد، سرعت رشد به حداقل می رسد و دیگر رشد زیادی در بافتها ( به خصوص استخوان ها) دیده نخواهد شد، این شرایط محدودیت هایی را از نظر ارتودنسی ایجاد می کند. در این بین کاهش تطابق پذیری در سطح سلولی بر این محدودیت ها می افزاید.

ارتودنسی در بزرگسالان
در بیان کلی ارتودنسی محدود به نوجوانی نیست و حتی در سنین میانسالی و حتی دهه پنجم و … زندگی هم می توان ارتودنسی کرد! به ویژه با توجه به اینکه گاه ارتودنسی می تواند کیفیت زندگی این افراد را بالا ببرد. البته با شرایط خاص و تخصصی و با در نظر گرفتن محدودیت هایی که در زیل گفته می شود.
۱-نیاز های درمان های سریعتر و حساب شده تر
۲-حساسیت بیشتر بافت لثه و استخوان به نیرو های ارتودنسی
۳-حساسیت های خاص بیمار از نظر اجتماعی
به طور کل یک متخصص ارتودنسی به بهترین شکل می تواند این مسایل را در نظر گیرد و با کمک گرفتن از تکنولوژی در تولید دستگاه های ارتودنسی بهترین خدمات را با کمترین بار روانی و با کنترل اثرات سوء احتمالی به بیمار ارایه دهد. بنابراین اگر سن تان از نوجوانی گذشته و احساس می کنید ارتودنسی نیاز دارید، به یک متخصص مراجعه کنید تا نیاز شما به ارتودنسی را بررسی کند و اگر برای شما مناسب باشد، بهترین خدمات را ارایه دهد.

 657 بازدید از آغاز ,  3 بازدید در امروز

مقالات مرتبط